Spływy kajakowe – Piława, Szwecja, Wałcz, Dobrzyca, Rurzyca

Spływy kajakowe - PiławaDlaczego spływy kajakowe?

Po pierwsze – wyprawa na rzekę jest okazją do pływania, do zabawy oraz do relaksu z dala od zabetonowanych miast i przepełnionych turystami znanych kurortów wypoczynkowych czy brzegów jezior na obrzeżach większych aglomeracji.

Po drugie – spływy kajakowe to rewelacyjny sposób, by przyjemnie spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. Kajaki są dla osób w różnym wieku, o różnej kondycji i poziomie zaawansowania. Bycie częścią załogi na spływie kajakowym to jednocześnie odpowiedzialność, spora frajda a także możliwość nawiązania nowych znajomości lub pogłębienia relacji rodzinnych, do poznawania samego siebie i swych najbliższych. Kajakarstwo to sport dla wszystkich i wszystkim zapewnia dreszczyk emocji oraz sporą dawkę adrenaliny.

Po trzecie – spływy kajakowe doskonale wpisują się w trend zdrowego stylu życia. Podczas spływu kajakiem wzmacniamy serce i układ krążenia oraz niemal wszystkie mięśnie. Poprawiamy sprawność układu oddechowego i naszą kondycję psychofizyczną. Cisza, szum rzeki, śpiew ptaków i piękna przyroda wzmacniają też nasz układ nerwowy. Wiosłowanie to idealne ćwiczenie do pozbycia się zbędnych kilogramów.

Spływy kajakowe - RurzycaPo czwarte – bliskość natury. Niezmącona działalnością człowieka cisza sprzyja wypoczynkowi. Powietrze lasów wałeckich jest tak świeże, że można tu oddychać pełną piersią i wszystkimi zmysłami rozkoszować się pięknymi widokami, zapachami , kolorami czy odgłosami dzikiego ptactwa lub zwierząt w ich naturalnym środowisku. Nie potrzeba żadnych słów, by podziwiać potęgę i cuda natury. Tutaj przyroda nie rywalizuje, ale współgra ze sobą, nic nie nakazuje, niczego nie zabrania, nie obiecuje i nie okłamuje. Ukazuje się kajakowiczom w całej swej krasie i wielkości. Wszystkiego możesz dotknąć, posłuchać, powąchać i zobaczyć. Kajakiem docierać można do miejsc, gdzie na pieszo czy rowerem dostać się nie można Przyroda pozwala zrozumieć i samego siebie, i innych, pozwala dostrzec sens życia. Obcowanie z naturą Pojezierza Wałeckiego to uczta dla naszych zmysłów.

Spływy kajakowe - DobrzycaZa spędzaniem czasu wolnego na spływach kajakowych z całą pewnością przemawiają też niskie koszty oraz dogodne terminy spływów. Do pływania kajakiem niepotrzebne są żadne uprawnienia, nie potrzeba też mieć własnego kajaka. VIKING KAJAKI wypożyczają najlepsze w okolicy nowe kajaki w dostępnej na każdą kieszeń cenie. Taniość oraz prostota i lekkość kajaków to doskonała zachęta do wygodnego wędrowania po wodach wałeckich rzek.

Kolejnym atutem spływu kajakiem jest usprawnianie naszych odruchów i reakcji na bodźce zewnętrzne. Płynąc kajakiem musimy szybko i celnie reagować nie tylko na nurt rzeki. Wyostrza się nasza spostrzegawczość, wzrasta wyczucie równowagi i siły naszych ruchów, a uwagę skupiamy na kilku czynnościach jednocześnie. Kajakowanie uczy „czytania w wodzie” oraz podbudowuje pewność siebie, uczy patrzenia na różne zjawiska w przyrodzie i oceniania ich.

Spływy

Dobrzyca

Popularna

Wiecej Info

Dlugosc Rzeki
Trudnosc trasy

Piława

Dluga Trasa

Wiecej Info

Dlugosc Rzeki
Trudnosc trasy

Rurzyca

Ciekawa

Wiecej Info

Dlugosc Rzeki
Trudnosc trasy